Fani wyścigów motocyklowych w Polsce na pewno uważnie śledzą kalendarz spotkań, które będą miały miejsce w najbliższym czasie. Największym wielbicielom nie musimy przypominać niektórych dat, ale jeśli jesteś osobą, która chętnie obejrzałaby taki wyścig, to w dalszej części artykułu dowiesz się o najbliższych motocyklowych wydarzeniach.

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski 

Najbliższa motocyklowa impreza to III i IV runda Mistrzostw Polski. Wyżej wymienione rundy będą rozgrywane już w dniach 22-25 czerwca tego roku. Warto zaznaczyć, iż te wyścigi będą odbywać się bez Pucharu Polski. Zawody będą miały miejsce na Słowacji, a dokładnie na tamtejszym torze SlovakiaRing. Jeśli ktoś ma ochotę pojawić się jako jeden z zawodników, to jeszcze przez kilka dni można zgłaszać swoją kandydaturę. Kolejno w dniach 7-9 lipca będzie miała miejsce runda V i VI, a także III i IV runda Mistrzostw Polski, ale tym razem będą to rundy z walką o Puchar Polski. Organizatorem tych wyścigów jest Automobilklub Wielkopolski. Kolejne rundy, to jest VII i VIII odbędą się w dniach 28-30 lipca. W tym samym czasie będzie miała także miejsce V i VI runda Pucharu Polski. Cykl wyścigów organizowanych w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski zakończy się 25-27 sierpnia. W tych dniach odbędzie się IX i X runda Mistrzostw Polski a także VII i VIII runda Pucharu Polski.

II Warszawski Rajd Syreny

Już 24 czerwca tego roku w Warszawie będzie miała miejsce druga edycja Warsiaskiego Rajdu Syreny, a dokładnie Rajd Syreny, czyli Grand Prix Stolycy. Cały rajd jest organizowany przez forum motoferajna.pl, a wpisowe wynosi 50 zł. Wszystkie koszty w całości są przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją całego przedsięwzięcia. Rajd sam w sobie jest bardzo nietypowy, ponieważ nie chodzi tu o same wyścigi, tylko o… orientację! Motocykliści dopiero na trasie będą poznawać kolejne punkty, do których muszą dotrzeć. Wszystko to za pomocą mapek i znaków orientacyjnych. Dodatkowo przy tym odbędą się zadania sprawnościowe oraz takie, które sprawdzą wiedzę z zakresu topografii i historii Warszawy.