Instalacje fotowoltaiczne pojawiają się na coraz większej liczbie dachów, co nie powinno dziwić. Stanowią oszczędne rozwiązanie, które zapewnia niezależność energetyczną. Aby jednak jeszcze bardziej zwiększyć autokonsumpcję z fotowoltaiki, warto dodatkowo inwestować w magazyny energii. Kraków to jedno z miast, w których cieszą się one rosnącą popularnością – sprawdź, dlaczego!

Magazyny energii, czyli sposób na niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Jeszcze do niedawna, gdy w Polsce obowiązywał jeden system rozliczania energii z fotowoltaiki (net-metering), nadwyżki energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne można było magazynować w sieci energetycznej, a następnie odbierać ją, gdy zachodziła taka potrzeba. Nie było to jednak do końca opłacalne rozwiązanie, ponieważ prosument mógł odebrać jedynie 80% takiej energii.

Dlatego w momencie pojawienia się nowego systemu rozliczeń (net-billing), który uniemożliwia takie działanie, dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się magazyny energii – Kraków jest na to najlepszym przykładem. Są to urządzenia, które – jak sama nazwa wskazuje – pozwalają magazynować energię wytworzoną przez instalację PV. Dzięki temu nadwyżki prądu nie przepadają, a użytkownik może skorzystać z nich wtedy, kiedy jest to najbardziej konieczne – np. wieczorem, gdy panele nie pracują z pełną mocą.

Co więcej, magazyny energii zapewniają bezpieczeństwo energetyczne, ponieważ mogą służyć jako awaryjne źródło zasilania – np. w przypadku awarii sieci albo przerw w dostawie prądu. To, w połączeniu z oszczędnościami oraz wysoką autokonsumpcją z fotowoltaiki, czyni je świetną inwestycją.

Gdzie kupić magazyn energii? Kraków to jedno z najlepszych miejsc!

Duża popularność magazynów energii sprawia, że można zakupić je w każdym większym mieście w Polsce. Najlepszym przykładem jest Kraków, w którym działają specjaliści z Elektromasters. Zapewniają oni dostęp do najwyższej jakości urządzeń sygnowanych logiem cenionych producentów w branży, dzięki czemu oferują magazyny wydajne, pojemne oraz niezawodne na przestrzeni wielu lat. Co więcej, świadczą usługi montażu oraz oferują kompleksowe doradztwo osobom niezdecydowanym.

Chcesz zakupić magazyn energii? Kraków to idealne miejsce! Odwiedź stronę internetową https://elektromasters.com.pl/oferta/magazyny-energii/, na której znajdziesz wszelkie informacje, a także zapoznasz się z ofertą na najnowocześniejsze urządzenia tego typu – znacząco ułatwi Ci to wybór!