Stanowią sensowną alternatywę dla śmieciarek ładowanych od tyłu, a także dla tych, które posiadają zainstalowany wrzutnik na jednym z boków pojazdu. Sposób ich produkcji został dopracowany do perfekcji tak, aby mógł to być w praktyce najszybszy i najbardziej zwrotny model śmieciarki, który także zadowala bardzo dobrymi osiągami.

Wielu renomowanych producentów posiada w swojej ofercie zarówno swoje własne fronloadery, jak i części zamienne do śmieciarek wraz z możliwością szybkiego i bezproblemowego serwisowania ich pojazdów wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność. Frontloader przede wszystkim wyróżnia fakt, że przy jego obsłudze potrzebny jest tylko i wyłącznie kierowca. Ze swojej kabiny ma on niemalże idealny widok na cały przód śmieciarki wraz z wrzutnikiem, co umożliwia mu szybki załadunek bez konieczności opuszczania kabiny. Jest to więc najbardziej wydajne z rozwiązań, które jednak nadaje się do konkretnych zastosowań.

 

Utylizacja odpadów z obiektów komercyjnych i przemysłowych

 

Frontloadery przede wszystkim sprawdzą się do szybkiego opróżniania dużych kontenerów zbiorczych. Takie możemy spotkać na miejskich osiedlach, a także tam, gdzie zbierane są odpady od konkretnych firm. Przy takiej śmieciarce nie ma tez konieczności korzystania z ciężarówek-kontenerów. Warto także zauważyć, że ze względu na swoją charakterystyczną budowę, jest to jedna z największych śmieciarek pod względem ładowności kontenera. Zwłaszcza jeśli porównamy jej ładowność do innych modeli śmieciarek o takiej samej długości, ale innym sposobie załadunku odpadów. Z wykorzystaniem tego pojazdu uda się załadować zmieszane odpady komunalne ze zbiorczych kontenerów, ale też istnieje jej specjalna wersja dostosowana do zbiórki materiałów recyklingowych. Pojazd wygląda bardzo nowocześnie i estetycznie i równie szybko się go rozładowuje, co załadowuje. Frontloadery doskonale sprawdzają się w codziennej zbiórce odpadów, co potwierdza praktyka firm zajmujących się tą właśnie tematyką.