Wydarzenia firmowe i integracyjne to działanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, którym zależy na atmosferze w pracy, zaangażowaniu i lojalności pracowników, a także wizerunku w oczach partnerów biznesowych. Wśród najciekawszych pomysłów na spędzenie czasu poza biurem są eventy samochodowe, które gwarantują nie tylko doskonałą zabawę, ale także niezapomniane przeżycia. Alternatywą dla jazdy po torze wyścigowym jest organizacja imprez typu off-road, czyli jazda w terenie samochodem z napędem 4×4. Na czym to polega i jak wygląda event tego typu?

Czym jest organizacja imprez offroadowych?

Tradycyjne spotkanie w knajpie lub restauracji to popularna forma integracji między pracownikami, jednak wspomnienie o nim mija po kilku tygodniach. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku imprez samochodowych, które oprócz swobodnych rozmów, cateringu i możliwości poznania współpracowników od innej strony niż w rzeczywistości biurowej, zapewniają także konkretną dawkę adrenaliny, nowe doświadczenia i niezapomniane przeżycia. Na szczególną uwagę zasługuje organizacja imprez typu off-road, czyli jazdę nie po torze wyścigowym, a w terenie, specjalnym samochodem o napędzie 4×4, zwanym nie bez powodu terenowym. 

Jak wygląda organizacja imprez off-road?

Offroad jest kwintesencją przygody jak z lat dziecięcych. Jest to impreza motoryzacyjna, w której w błocie, za pomocą mapy i pojazdu należy pokonywać różnorodne przeszkody, uzależnione od ukształtowania terenu, w jakim jest organizowana impreza. Są to przeprawy przez błota i rzeki, konieczność wjazdów lub zjazdów w utrudnionych warunkach, przejazdy przez wysokie trawy i o wiele, wiele więcej. Organizacja imprez offroadowych jest nastawiona na dostarczanie niezapomnianych wrażeń i najlepszej rozrywki. Jest to wyjątkowo ciekawy sposób na wydarzenie firmowe, podczas którego zacieśniają się więzi między współpracownikami, zmniejsza dystans między poszczególnymi szczeblami, a każdy z osobna ma szansę pokazać się z zupełnie innej strony niż zazwyczaj.

Gdzie odbywa się organizacja imprez off-roadowych

Rodzaj zadań, które uczestnicy imprezy będą mieli do wykonania, a także przeszkody do pokonania oraz ogólny charakter eventu w znacznym stopniu uzależniony jest od rodzaju terenu, w którym będzie się on odbywać. Z reguły organizacja imprez off-roadowych przypada na specjalnie dostosowane do tego celu poligony, tereny leśne oraz pustynie. Miejsca tego typu znajdują się w całej Polsce, a im ciekawszy i bardziej zróżnicowany teren, tym więcej zabawy. Często imprezy samochodowe wzbogacone są w swojej ofercie o paintball, spacery i konkurencje linowe, rajdy, wyścigi i realizację indywidualnych pomysłów klienta.

Organizacja imprez off-road – na co się przygotować?

Jedynym sposobem na to, aby być pewnym, że organizacja imprez motoryzacyjnych przebiegnie zgodnie z planem, w odpowiednich warunkach i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, to powierzyć ich przygotowanie profesjonalnej agencji eventowej, specjalizującej się w tego typu przedsięwzięciach. Jest to niezwykle istotne, gdyż impreza samochodowa typu offroad wymaga odpowiedniego terenu i pozwoleń na użytkowanie z niego, pojazdów przeznaczonych do jazdy po tego typu powierzchni, wyspecjalizowanej kadry instruktorów, a także specjalistycznego sprzętu i zabezpieczeń. Mając pewność, że organizacja imprezy jest w dobrych rękach, nie pozostaje już nic innego, jak tylko cieszyć się nowymi doświadczeniami.