To, czego najbardziej obawia się każdy kierowca to wypadek, który może później rzutować nie tylko na pojeździe, ale także na zdrowiu. O ile zdrowie mamy tylko jedno, to niektóre szkody komunikacyjne można prosto zlikwidować, szczególnie gdy ma się za sobą odpowiednią firmę specjalizującą się w tym temacie.

Czym jest szkoda?

To dość skomplikowany temat z uwagi na to, że pojęcie szkody nie zostało zdefiniowane w polskim ustawodawstwie. Zwykle oznacza ona „uszczerbek w dobrach prawnie chronionych poniesiony wbrew woli poszkodowanego.” Prawo dzieli szkody na majątkowe i niemajątkowe (lub materialne i niematerialne).

W przypadku uszkodzonego pojazdu mamy oczywiście do czynienia ze szkodą materialną.

Likwidacją szkody może być wypłacenie świadczenia z tytułu wypadku, gdy poszkodowany będzie miał roszczenia wobec ubezpieczyciela. Przekładając to na język polski, gdy zdarzy się nam stłuczka, zbity reflektor czy zazdrosna żona, możemy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela i dostań należne odszkodowanie.

Istnieje wiele sposobów na przywrócenie samochodu do stanu używalności. Na prawdziwych fachowców trafimy w firmie zajmującej się auto-detalingiem i kompleksową naprawą powypadkową: abc-cars.pl. Możemy tutaj otrzymać fachową pomoc, doradztwo oraz serwis, gdy przyjdzie likwidacja szkód w mieście stołecznym takim jak Warszawa.

Na czym polega likwidacja szkód?

W zatłoczonych miastach, takich jak Warszawa, nietrudno o stłuczkę. Potrzebna jest czasem szybka i profesjonalna pomoc, szczególnie w przypadku, gdy auto jest naszym narzędziem pracy. Osobiste naprawy lub – co gorsza – negocjacje w sprawie wypłaty odszkodowania z OC sprawcy mogą być przytłaczające. Firmy takie jak https://abc-cars.pl/oferta/likwidacja-szkod-komunikacyjnych/ posiada środki, narzędzia krok po kroku przeprowadzą przez każdy etap procedury postępowania w wypadku szkody. W zakres usług  wchodzi między innymi: zapewnienie auta zastępczego, likwidacja szkód w największych miastach wojewódzkich takich jak Katowice, czy Warszawa, kompleksowa wymiana części oraz w razie potrzeby gruntowna naprawa pojazdu.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów, niż działać na własną rękę? Pamiętajmy, że celem ubezpieczyciela jest minimalizacja kosztów. Może to nawet prowadzić do sytuacji, że nie chce pokrywać on części kosztów napraw, szczególnie gdy wymagane jest zastosowanie podzespołów oryginalnych. Firma, której specjalizacją jest likwidacja szkód posiada narzędzia i prowadzi rozmowy z ubezpieczycielem, starając się wynegocjować jak najlepsze części dla pojazdu. Jest to także w interesie klienta, gdyż czasem stosowanie zamienników może wpłynąć na komfort jazdy, lub – co gorsza – przyczynić się do kolejnych awarii.