Coraz więcej polskich firm działa nie tylko w kraju, ale również na terenie całej Europy. Otwarte granice i w miarę jednolite przepisy sprawiają, że szczególnie transport i logistyka ciągle się rozwijają. Zatem jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz przewieźć towar do jednego z krajów Unii Europejskiej to doskonałą ofertę ma firma logistyczna na Podkarpaciu.

Bo jakość usług jest najważniejsza

Każda firma transportowa powinna oferować swoim klientom najwyższą jakość usług. Tutaj nie ma miejsca na opóźnienia, czy też uszkodzenia towaru, które mogłyby zleceniodawcę narazić na bardzo duże straty. Zatem liczy się punktualność i skrupulatne wykonywanie swoich obowiązków. Ważna jest również renoma firmy transportowej i doświadczenie jest też istotne. Jest ono swoistym potwierdzeniem jakości usług. Zatem osoba zlecająca nie może absolutnie kierować się przy wyborze firmy ceną, gdyż niestety niska cena oznacza bardzo niską jakość usług. To tylko pozorna oszczędność, która naraża inwestora na olbrzymie straty. Niska cena może też świadczyć o nieposiadaniu przez firmę transportową określonych licencji, czy zatrudnianiu kierowców bez doświadczenia.

Transport tir – ubezpieczenie ma duże znaczenie

Wypadki mogą zdarzyć się wszędzie i niestety często wiążą się z uszkodzeniem przewożonego towaru. Dlatego każda firma transport tir jak np. mps logistic powinna mieć wykupione ubezpieczenie, które w razie szkody pokryje koszty i będzie stanowić odszkodowanie. Ubezpieczenie powinno być ważne nie tylko na terenie kraju, ale również poza granicami. Ważne są również pozwolenia, czy też licencję na przewożenie towaru wielkogabarytowego, czy specjalnego. Warto jeszcze zwrócić uwagę, czy firma posiada licencję nie tylko na przewóz towarów na terenie Polski, ale całej Europy. Otóż taką licencję może wydać Główny Inspektor Transportu Drogowego. To pozwolenie jest ważne przez okres 5 lat. Dobrze, gdy firma transportowa posiada jeszcze licencję spedycyjną, która upoważnia do transportu drogowego również w zakresie pośrednictwa.