Wypożyczalnie samochodów w Polsce mają się coraz lepiej i trudno, aby było inaczej. Dziś już niemal nikt nie wyobraża sobie życia bez auta. Zauważyć trzeba natomiast, że niekiedy nie możemy skorzystać z własnego środka transportu. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy to samochód jest w naprawie lub też zajął go ktoś z naszych bliskich.

Poza tym wypożyczalnia samochodów to również dobra opcja dla wszystkich biznesmenów, którzy podróżują samolotem, ale w miejscu przeznaczenia potrzebują już naziemnego środka transportu. Wówczas najczęściej korzystają z taksówek, choć równie komfortowy jest tutaj pojazd z wypożyczalni. W związku z tym wynajem samochodów ma się u nas dość dobrze. Warto jednak zauważyć, że poza klasycznymi wypożyczalniami w Polsce coraz popularniejsze są usługi wynajmu pojazdów na godziny czy nawet minuty. Jest to tak zwany cas-sharing.

Jak wynająć auto na minuty?

Z pewnością ogromnym plusem takiej usługi jest prostota. Tak oto, aby wypożyczyć auto, wystarczy zarejestrować się w systemie takiej firmy przez internet. Oczywiście wymagane jest tutaj posiadanie prawa jazdy. Niekiedy kierowca, który chce wypożyczyć pojazd, musi mieć je od co najmniej roku. Poza tym zdarza się, że minimalny wiek takiego klienta to 21 lat, choć nie jest to akurat żadna reguła.

Poza tym w systemie takiego podmiotu zarejestrowana musi zostać także karta płatnicza. To właśnie z tego produktu bankowego będą pobierane opłaty za wynajem auta. Stawki wynajmu zależą oczywiście od przejechanych kilometrów czy też od czasu wynajmu auta.

Z kolei do korzystania z takiego produktu przyda się także smartfon. Dzięki temu na mapie miasta możliwe jest znalezienie zaparkowanego samochodu. Jeśli pojazd taki znajduje się w pobliżu, nie będzie problemów z jego rezerwacją. Poza tym telefonem można niekiedy nawet otworzyć samochód czy też go uruchomić, a po zakończeniu jazdy go zamknąć. Zauważmy tutaj, że opłaty za tankowanie czy nawet opłaty parkingowe najczęściej wliczone są w cenę wynajmu.

Klasyczne i elektryczne

Zauważmy również, że obecnie we flocie takich firm znaleźć można nie tylko samochody klasyczne zasilane benzyną, ale również pojazdy hybrydowe czy nawet całkowicie elektryczne. W przypadku dużych miast jest to bowiem opcja najlepsza. Wprawdzie w Polsce moda na wynajem samochodów na minuty czy godziny dopiero raczkuje, to można spodziewać się tego, że będzie to usługa ciesząca się coraz większą popularnością ze strony Klientów. Przede wszystkim w dużych polskich miastach, choć pewnie znajdzie się dla nich miejsce także w odrobinę mniejszych miejscowościach.