Wielu z nas decyduje się dziś na podróże lotnicze, co oczywiście ze względu na coraz niższe ceny można zrozumieć. Trzeba mieć tutaj na uwadze, że na samo lotnisko bardzo często wybieramy się własnym środkiem transportu. W takiej sytuacji musimy jednak znaleźć jakiś parking, gdzie swoje auto na jakiś czas pozostawimy. Jak zatem dokonać jego wyboru i na co zwrócić uwagę wybierając parking przy lotnisku? W tym wpisie odnieśmy się do największego portu lotniczego na południu Polski, który znajduje się w Pyrzowicach.

Bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba rzecz jasna do bezpieczeństwa i oczywiście dotyczy to nie tylko parkingów, które są zlokalizowane przy lotnisku w Pyrzowicach, ale i wszystkich innych. Między innymi od poziomu bezpieczeństwa zależy czy naszemu pojazdowi nie stanie się krzywda. Nie ukrywajmy bowiem, na parkingach przy lotniskach potrzebny jest nie tylko wykwalifikowany ochroniarz, ale i system monitoringu. Niekiedy zdarza się, że nie ma ani tego, ani tego, a jeśli postawiono na stróża, to nie ma on odpowiednich kwalifikacji. Lepiej takich miejsc unikać.

Cena

Nie jest żadną tajemnicą, że dla Polaków bardzo ważna jest również i ceny. Te jak nie trudno się zresztą domyślić są bardzo różne. Obecnie na rynku znajdziemy parkingi, na których tydzień postoju samochodu kosztuje nawet 200 złotych, ale i te, gdzie jest to jedna czwarta czy jedna trzecia tej kwoty. Bez wątpienia każdy powinien więc znaleźć tutaj coś w sam raz dla siebie.

Inne udogodnienia

Na koniec odnieśmy się jeszcze do innych udogodnień. Do takich zaliczyć możemy na przykład transport na lotnisko lub z powrotem, kiedy wylądujemy w Polsce. Wydaje się, że przy dużym obciążeniu bagażami jest to dość spora korzyść.

Skoro jesteśmy już przy konkretnym parkingu, odnieśmy się do jednego z miejsc, gdzie nasz samochód będzie bezpieczny. Takim wydaje się być Atmosfera. Parking ten jest na tyle dobrze strzeżony, że naszym pojazdom nie powinna stać się krzywda. Oczywiście otrzymujemy tu również gwarancję niskiej ceny oraz wiele udogodnień. Bez wątpienia, jeśli nie najlepszy to jest to jeden z najlepszych parkingów w tym miejscu. Tym bardziej że znajduje się zaledwie około 100 metrów od płyty lotniska w Pyrzowicach.